Broscher
2014-09-08
262496
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BROSCH, 18 k guld, porslinsplatta med dekor av flicka, BROSCH, förgylld, miniatyrmålning på ben, uppfodrad på papp, dekor med krans av orientpärlor
Brosch i guld med tennlagning på en dekordel, samt hängande dekordel saknas, miniatyrmålningens baksida saknas