Otte Sköld oljemålning
2014-09-05
262475
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SKÖLD, Otte (1894-1958): Stilleben, signerad Otte S, olja på pannå, ca 22x27 cm
PROVENIENS: Utställd på Svensk-franska konstgalleriet, Gummesons konstgalleri samt Fritzes Kungl. Bokhandel, samtliga i Stockholm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö
Krackeleringar