Bägare i silver 1700-tal
2014-09-03
262104
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BÄGARE, silver, spår av förgyllning, Jacob Brunck, Stockholm (verksam 1715-1743), godronnerad fot, höjd 9 cm, vikt ca 100 g
Livet med spår av inskription