Ljuskrona rokokostil
2014-09-03
262089
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, rokokostil, 4-armad, stomme i mässing, behängd med slipade prismor, stomglas, diameter ca 37, höjd ca 65 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö