Sabel
2014-10-02
261880
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SABEL, 1800-tal, klinga med skålslipning, mässingsfäste med spår av förgyllning, stålbalja, märkt Kiöbenhavn, längd 93 cm
hack, slitage