Gunnar Norrman torrnål
2014-09-02
261780
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
NORRMAN, Gunnar (1912-2005): "I bergsbyn", signerad och daterad G. Norrman 1976, torrnål, numrerad 5/10, bildyta ca 16,5x12,5 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö