Golvlampa
2014-09-01
261569
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt, stomme av skinnklädd mässing, höjd inklusive lampskärm, ca 154 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö
Skador, fläckar