Väggfält Stockholm Rudolf Persson
2014-09-01
261521
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
VÄGGFÄLT, "Stockholm", intarsia, signerad och daterad Rudolf Persson 1946 (1899-1975), 182x193 cm,
Konstnären har bla utfört intarsior till Säffles Stadshus, m/s Stockholm, m/s Kungshholm, m/s Svea Jarl, Restaurang Cecil i Stockholm, Skandia banken i Lund
Skador, fläckar