Sockerskål silver senempire
2014-08-31
261504
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SOCKERSKÅL, silver, senempire, 1800-talets första kvartal, Frankrike, graverad dekor fåglar och blommor, vikt ca 297 g
Senare träknopp, ställvis mindre bucklor, nyckel saknas