Ljuskrona 1800-tal
2014-08-27
260794
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, Karl Johan, 8 ljusarmar samt sparljus, stomme i delvis förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, höjd 71 cm
Renoverad, lösa prismor medföljer