Joan Miró
2014-08-27
260774
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
MIRÓ LITHOGRAPHE I-VI (6). MOURLOT, F., o.a. Joan Miró. Lithographe. I-VI. Paris 1972-92, 4:o, 36 delvis dubbelsidiga färglitografier i original J. Miró (alla, inkl. 4 omslag), och andra illustrationer. Linneband i original med omslag, 2 med plastomslag och 4 kassetter, 6 vol, New York 1972 (1)
Slitage