Dosa silver
2014-08-25
260430
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, silver/935, dekor av kvinna i emalj på guillocherad botten samt meanderbård, invändigt förgylld, svenska importsämplar, otydlig tillverkarstämpel, längd ca 5 cm
Emalj med smärre repor