Hugo Zuhr nakenstudie oljemålning
2014-08-24
260194
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
ZUHR, Hugo (1895-1971): Nakenmodell, monogramsignerad, olja på duk, ca 55x38 cm Utställd: Gummessons 1947 "Naket i svenskt måleri"