Urnor 1 par 1800-tal
2014-08-22
259796
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNOR MED LOCK, 1 par, porslin, 1800-talets andra hälft, glaserade i rosa med målad dekor av figurscen i rokokostil samt ströblommor, hänklar och fot i mässing, höjd 47 cm
Slitage, sprickor, lagat lock