Ljuskrona empirestil
2014-08-08
258318
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, empirestil, ryskt kulturområde, mässing, delvis förgylld, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 95 cm
Senare elektrifierad