Skålar i porslin Japan
2014-07-25
257194
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅLAR, 1+2+3 st, porslin, Japan, 1900-talets första del, rik dekor med motiv av bl a figurscener, en mindre skål med fat, höjd 2-8 cm diameter 6,5-21,5 cm
Krackelyr, en mindre skål med spricka