Lockpokal i silver av Gustaf Möllenborg
2014-07-24
257073
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LOCKPOKAL, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850 (1930)), Stockholm 1871, dekor av meanderbård, växtornamentik, löpande hund, invändigt förgylld, höjd ca 23 cm, vikt ca 408 g
Skador i lock, gravyr,