Såsnipa Kina 1700-tal exportporlin
2014-07-21
256868
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SÅSSNIPA, porslin, Kina, 1700-tal, rokokoform, dekor av blommor i underglasyrblått, längd ca 20 cm
En hänkel med nitad lagning, nagg och glasyrbortfall.