Tallrikar Qianlong (1736-95)
2014-07-21
256823
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av trädgård pagodlandskap och blommor, en i djup modell, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, lagningar, tillverkningsdefekter