Ljuskrona empirestil
2014-07-19
256541
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, empirestil, ryskt kulturområde, mässing, delvis förgylld, höjd 95 cm
Senare elektrifierad