Stolar 1700-tal
2014-07-17
256372
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
STOLAR, 4 st, gustavianska, skuren dekor med motiov av bl a veteax, knippformade delvis genombrutna ryggbrickor, ben med kanneleringar, stoppade sitsar, sitthöjd ca 44 cm
Renoverade, kompletterade, skador, sitsar saknar klädsel