Snedklaffsekretär
2014-07-16
256245
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1800-talets första hälft, faner i alm, 4-lådig, skrivklaff med bakomvarande lådinredning, höjd ca 104, 104x50 cm, nyckel finns,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Renoverad, kompletterad, några beslag saknas