Figurin
2014-07-14
255520
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FIGURIN, grön sten, Kina, 1900-tal, skuren dekor, i form av stående kvinna med fruktkvist i handen, monterad på snidad sockel i trä, höjd ca 20 cm
Delar saknas, skador