Vas Berndt Friberg för Gustavsberg
2014-07-08
255217
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VAS, stengods, Berndt Friberg, Gustavsberg, blågrön harpälsglasyr, signerad Friberg Gustavsbergs studio, höjd ca 36 cm
Mynningsnagg, slitage, märken, lagning