Ring 18 k guld safir
2014-07-04
254707
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
RING, 18 k guld, fasetterad safir, 24 smådiamanter, 1920/30-tal, ostämplad, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 3 g
Ringskena med slitage, enstaka stenar samt safir med hack