Ljuskrona Louis XV-stil
2014-06-26
253820
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, Louis XV-stil, 1800-talets slut, 6 ljusarmar, stomme i förgylld brons samt mässing, behängd med slipade droppformade prismor, avslut med fasetterat klot, höjd ca 80 cm
Slitage, skador på skärmar och ljushållare