Ljuskrona rokokostil
2014-06-26
253809
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, 6 ljusarmar, stomme i patinerad mässing, behängd med olikslipade och olikformade prismor, avslutad i fasetterat klot, delvis glasklädd stomme, 4 ljuskällor, höjd ca 90 cm
Slitage, enstaka prisma saknas