Silver Vogt 1800-talets första hälft
2014-06-23
253637
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
SKEDAR, GAFFLAR, 42 dlr, silver, Hans Georg Vogt, Kristianstad 1830/40-tal, snäckmodell, bestående av: ragusked, matskedar stämplade 1838 resp 1841, 18 bordsskedar samtliga stämplade år 1843, 8 matgafflar, total vikt ca 2585 g
Bordssked med skador, monogramstämplade