Skedar och ssåelv 1800-talets första hälft
2014-06-23
253599
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKEDAR, SÅSSLEV, silver, modell gammal fransk, bl a Wallengren, 1800-talets första hälft, bestående av: 7 matskedar, 4 teskedar, såsslev invändigt förgylld, vikt ca
587 g
Gravyrer, lagningar, skador