Georg Lodström oljemålning
2014-06-22
253594
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
LODSTRÖM, Georg (1915-1972): "Soldränkt hav", signerad och daterad Lodström 71, olja på duk på pannå, ca 15x20 cm
PROVENIENS: Skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo