Terrin Qianlong (1736-95)
2014-06-21
253531
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård med fåglar samt pagodlandskap, lockknopp i form av granatäpple, längd 34 cm
Omfattande lagning, skada, bränningsdefekter