Ljuskrona oscariansk
2014-06-21
253418
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, för 8 ljus, 1800-talets andra hälft, oscariansk, förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 125 cm