Vitrinskåp i Louis XVI stil
2014-06-21
253417
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt, fanérad med bl a mahogny, intarsiadekor av stiliserade festonger, öppningsbart krön med meanderbård, 3 bakomliggande glashyllor, nedåt avsmalnande ben med mässingsavslut, höjd 153, 72x33 cm, nyckel finns
Något blekt, fanérskador, skador och nagg i hörn på glashyllorna