Vas famille rose Jiaqing
2014-06-20
253369
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets början, dekor i famille rose och guld av "hundra antikviteter" samt Chenghuas märke på livet, höjd 45 cm
Mynning med nagg och genomgående spricka