Värmefat Qianlong (1736-95)
2014-06-19
253180
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VÄRMEFAT, porslin, Kina, 1700-tal, oktagon form, delvis förgylld dekor i famille rose med motiv av monogram GJ och blomsterranka, längd 28 cm
Smärre bränningsfdefekter