Halvar Friesendahl sittande modell
2014-06-13
252418
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FRISENDAHL, Halvar (1889-1953): Sittande modell, signerad och daterad H Friesendahl 1933, gjutarstämplan Otto Meyer EFTR, patinerad brons, höjd 20,5 cm
Tidigare monterad på sockel