Supkalkar silver Seseman Arboga
2014-06-15
252132
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SUPKALKAR, 3 st., silver, Carl Fredrik Seseman, Arboga 1813, 1814, 1816, svisselerad dekor, höjd 12,5-13 cm, vikt ca 116 g
Bucklor, smeda mynningskanter, en med lagning vid fot, spår av klistermärken