Supkalk Carl Petter Åberg Arboga 1700-tal
2014-06-15
252128
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SUPKALK, silver, Carl Petter Åberg, Arboga 1794, invändigt förgylld, under kupa samt vi fot dekor av pärlstav, höjd 14 cm, vikt ca 63 g
Fot med lagning/förstärkt