Eric Hallström oljemålning
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HALLSTRÖM, Eric (1893-1946): Vedtravar, Stocksund, signerad Eric Hallström, olja på duk uppklistrad på pannå, 44x61 cm, utförd 1933
UTSTÄLLD, Retrospektiv, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1946, katalognr 117
251998
2014-06-11