Sengustavianska speglar

Sengustavianska speglar
Sengustavianska speglar
Sengustavianska speglar
Sengustavianska speglar
Sengustavianska speglar
Sengustavianska speglar
Sengustavianska speglar
Sengustavianska speglar

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SPEGLAR, 1 par, omkring år 1800, sengustavianska, bronserade och bemålade, dekor i form av konsoler, kymation samt festonger, höjd 163, bredd 73 cm

Slitage, skador, senare bemålning, renoverade

251984

2014-06-11