Skålfat Kina 1800-tal fladdermöss
2014-06-10
251883
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i järnrött och grönt med pioner och fjäril, undersidan med dekor av lyckobringande fladdermöss, diameter 34,5 cm
Bränningsdefekter, ytslitage