Collier 18 k guld 1800-tal
2014-06-10
251764
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
COLLIER, 18 k guld, granater, Eric Nordin, Sundsvall 1852, samtliga länkar utom en stämplade, längd 39 cm, vikt ca 13,5 g
Springring ej original, en ögla saknas, tennlagningar vid granater, hängande kläppe ej ursprunglig,