Skål Qianlong (1736-95)
2014-06-08
251309
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL med hänklar, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglayrblått med motiv av pagodlandskap, hänklar i form av fantasidjur, längd 20 cm
Smärre nagg