Scroll Kina 1800-tal
2014-06-09
251152
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SCROLL, Kina, 1800-tal, totalmått 154x39 cm (yttermått)
PROVENIENS: Konstnären Einar Jolin
HISTORIK: Einar Jolin har delvis använt denna scroll som rekvisita till målningar. Se detalj på målning.
Skador, fläckar