Tor Bjurström teckningar
2014-06-06
251141
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BJURSTRÖM, Tor (1888-1966) (ca 23 st): Figur- och landskapsmotiv, delvis signerade, mestadels blyertsteckningar, varierande mått, 2 st troligen utförda av andra konstnärer, oramade
Hanteringsveck, skador