Rullklaffsekretär 1800-tal
2014-06-05
250892
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RULLKLAFFSEKRETÄR, 1900-talets första, gustaviansk stil, fanérad i mahogny, intarsia, fothylsor och dragknoppar i mässing, skrivskiva klädd i grön sammet, höjd 98, 48x75 cm
Smärre fanérskador, spricka, ett ben med förstärkning