Byrå senbarock
2014-06-06
250718
| Klubbat belopp | 8 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BYRÅ, senbarock, 1700-tal, med uppsats, fanérad i bl a valnöt, beslag i mässing, konturerad sarg, svängda ben avslutade i kvadratiska fötter, höjd 97, 103x66 cm
Fanérbortfall, slitage, sprickor, ett lås saknas i uppsatsen, skador vid låskolv, maskstungen