Koppar senempire 1800-tal
2014-06-03
250613
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KOPPAR med fat, 3 st, porslin, senempire, 1800-tal, polykromt målad dekor, landskapsmotiv, delvis invändigt förgyllda, med förgyllda kantränder, höjd med hänkel 8-9,5 cm
Lagning, nagg, färgbortfall