Krucifix i benarbete 1800-tal
2014-06-01
250555
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
KRUCIFIX, omkring 1800-talets mitt, benarbete och trä, monterad i ram med skuren dekor av blommor och rocailler, bakstycke i midnattsblå sammet, ca 42x30 cm
Slitagr, ornament saknas i krucifixets underkant, löst bakstycke