Fransk lockask i emaljerat silver 1718
2014-06-01
250479
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LOCKASK, 1700-tal, franska importstämplar i form av fågelhuvud, emaljerat silver med förgylld dekor, dubbelsidiga lock, höjd 6, diameter 5 cm
Emaljskador, bortfall av förgyllda dekorelement